Zpívání

Kurz zpívání probíhá každý čtvrtek odpoledne. Zpíváme společně s asistentem Jirkou, který hraje na kytaru a tahací harmoniku. Písničky si vybíráme sami a asistent je poté vytiskne a zařadí do zpěvníku. Každá písnička je navíc s obrázky, takže i ten, kdo neumí číst se jí časem může naučit. Kromě toho na kurzu někdy hrajeme hry s rytmickými nástroji a kvízy na poznávání písniček...

 

Zpívání-archiv

Další kurz, který začal úplně nově a se kterým jsme v předchozím klubu neměli moc zkušeností, je zpívání. Ujala se ho Johanka, protože ji to moc baví a hlavně umí hrát na kytaru. To, o co jde v první řadě, je mít možnost zpívat písničky, které máme rádi a nemáme k tomu normálně moc příležitostí. Snažíme se doprovodit na triangl a další bouchací a ťukací nástroje. Učíme se nové písničky, abychom je mohli ostatním zazpívat na oslavách a večírcích. Před Vánoci trénujeme hlavně koledy, protože rádi zpíváme s ostatními. A Vánoční večírek je na to ideální příležitost. Taky si pouštíme písničky, které máme rádi a poznáváme různé hudební styly. Kurz není jen pro ty, kteří chtějí zpívat, ale i pro ty, kteří písničky rádi jen poslouchají. Po počátečním ostychu se ale nakonec všichni dosavadní účastníci pustili i do zpívání, z čehož mám radost, protože čím víc lidí zpívá, tím je to větší zábava.

Rok 2010

Letos jsme poslouchání obohatili o promítání klipů z různých částí světa. Můžeme si nejen poslechnout, jak hrají a zpívají v Africe, Indii, nebo v Rusku, ale také se podívat, jak se při tom oblékají a tancují u toho. Objevili jsme, že většina domorodé hudby se dělá proto, aby se u ní mohlo tancovat. My jsme si zvykli, že hudba se hlavně poslouchá a tancuje se jen občas. Pravidelná účastnice kurzu Miriam ale nedbá na to, že všichni jen sedíme a zpíváme a pravidelně vyzve Mirka k tanci. Na konci kurzu nás čeká soutěž v poznávání hudby z částí světa, kterou jsme si pouštěli. A jako odměnu si na konci jako vždycky pustíme nějakou písničku od Waldemara Matušky nebo Karla Gotta.

Rok 2012

Letos nás na zpívání chodí hodně. Je to nenáročné, odpočineme si u toho, takže jsme ani nedávali na odpoledne další aktivitu. S Maruškou zpíváme hlavně lidovky (má na to moc dobrý zpěvník) a s Darkem zase nejrůznější hitovky, které se většinou Johanka musí na místě naučit. Zaručeně nejoblíbenější písničkou je Holka modrooká zpívaná vždy jen na jednu samohlásku. Třeba Halka madraaká nasadávaj a pataka ... Někteří se smíchy válejí po stole. Dalšími neméně oblíbenými písničkami je Teče voda teče, Hospůdka z televizního seriálu a Princezna ze mlejna.

 

Autor: Johanka

Zpívání