Stalo se...archiv

 19.12. Vánoční večírek

 Začalo to od rána,nejdřív příprava. Já měla strach,že to zvořu. Měla jsem tančit na hudbu z filmu S tebou mě baví svět.Měly jsme ještě jiné akce. Přišlo hodně lidí.My jsme nejdřív představovali co kdo dělá.Pak jsem byla na řadě,A tančila. Potom jsme ukázali hudební terapii s Petrou Novákovou.Potom byla soutěž v ping s míčkem. Nakonec zpívali písničky vánočníA rozdávali se dárky. Nálada byla skvělá, protože máme skvělé a veselé asistenty. Hrála nám Johanka s Bohdanem na saxofony. My jsme se zdržely a poslouchaly Bohdana jak hraje. Já jsem si dala víno a tančila,Potom jsme já a Katka s Jiřinkou  odešly domů. Zdeňka

19.12. Pohodové Vánoce neboli Vánoční večírek

 Pohodové Vánoce neboli Vánoční večírek jsme uspořádali 19.12. u nás v novém klubu Pruhovaná Pohoda. Vše vyžadovalo velkou přípravu a několik týdnů pilné práce, abychom mohli svým rodinám a přátelům ukázat, jak jsme si to tu za dva měsíce vybudovali a čemu všemu jsme se tu v rámci kurzů ( i mimo ně) věnovali a naučili.

 

Přípravy a vlastní realizace besídky proběhly překvapivě hladce. Samozřejmě těsně před zahájením některé z nás zaplavila lehká tréma, ale to ke každé akci nutně patří. Během příprav jsme se rozdělili do několika týmu: tým vaření a pečení se postaral o bohaté občerstvení během akce, tým kutilů a výtvarníků zase vytvořil krásnou atmosféru díky bohaté a vkusné vánoční výzdobě, včetně ozdobení stromečku. Kurz fotografování zase zajistil obrazovou dokumentaci celé akce.

 

 

Foto: dekorace stromečku, výzdoba, výroba přáníček...

 

 

 

 

Vše vypuklo v 17 hodin slavnostním projevem našeho pana ředitele Jirky Kučery. Poté Štěpánka s Johankou a Darkem představili náš nově vzniklý Klub Pruhovaná Pohoda.

 

Foto: Projev ředitele, návštěvníci,

 

  

 

Dále následovalo představování jednotlivých kurzů, které tvoří každonenní program klubu. Každý kurz si připravil nějaký krátký výstup.

 

Například:

 

Kurz Taneční terapie (pod vedením Klárky)

 

 

 

Kurz Muzikoterapie (pod vedením Péti)

 

 

 

  

 

Kurz Samostatnosti a Pečení (pod vedením Lucky)

 

 

Kurz Ping-pongu (pod vedením Johanky)

 

 

Kurz Poznávání Prahy, Výuky a Arteterapie (pod vedením Péti)

 

Kurz Dílny a Uklízení (pod vedením Šárky)

 

Kurz Zpěvu (pod vedením Johanky)

 

Kurz Oblékání a Novinařiny (pod vedením Štěpánky)

 

Kurz Fotografování, Čajových kultur a Zelené kuchyně-Vaření (pod vedením Ivy)

 

Během programu, ale především po jeho zkončení jsme se všichni občerstvili u bohatě prostřených stolů v sále. Nezapoměli jsme si také rozdat dárečky, které nám Ježíšek schoval pod stromeček.19.12. Pohodové Vánoce neboli Vánoční besídka

Dárků byla kopa, že se ani pod stromeček všechny nevešly. Však jsme si je ale za tento rok a především za poslední dva náročné měsíce zasloužili.

 

 

Musíme také mockrát poděkovat milé návštěvě z Konzervatoře Jaroslava Ježka, která nás hudebně doprovázela při poslední fázi besíndky, tedy spíše už večírku. Nevtíravé tóny saxofonu velmi příjemně a zlehka zakončily celou akci.

 

Bohužel jsme se právě na Vánoce museli rozloučit s několika členy klubu: pingpongovým šampionem Michalem, nadějnou fotografkou Terezkou a nadanou malířkou Pavlínkou. Pravděpodobně nás také opustí vždy dobře naladěná Dáďa. Také budeme muset oželet jednu y našich asistentek Lucku. Od nového roku tedy plánujeme obohatit náš tým o nové pohodové členy. Už se na ně moc těšíme!

 

 

 
27.11. Konečně poličky a konzole!!! HURÁ!!!

Konečně máme přišroubovány poličky na chodbě a v kuchyňce a taky většinu konzolí nad okny, takže můžeme vystavovat výrobky a věšet závěsy. Je to tu s nimi o moc hezčí.

Jo=)

12.11. Kurz samostatnosti

Máme s Luckou kurz samostatnosti. Byl jsem tam i s Janou. Zkoušeli jsme, jak se paltí na poště složenkou a zkoušeli jsme telefonovat. Taky jsme se naučili adresu klubu. Bylo to dobrý! Půjdeme taky do banky. Těším se na to.

Michal

12.11. Kurz oblékání

Chodím na kurz oblékání. Vystřihujeme z časopisů oblečení. Navrhujeme z časopisů sportovní oblečení. Baví mě to.

Jana

4.11. Darkovo úterý 

JELI   SME DO SIMPA   SA SARKU TAM SME MALOVALI HRNEČKI   A MISKI   PAK SME    DOSTALI   BAGETI   A KOBLIHU NA OBJED PRTOŽE BYLA CHIBA   A PRIŠTE   BUDE TO V POŽATKU AKORAD JEDAN KLUK BYL NAŠTVAN   A POTOM SME JELI   DO DIVADLA    A PO DIVADLE     SME JA S KATKOU JEL VARIT NA VETROV .

Darko

20.10. Malování a úklid 20.10.   

 V PONDELI SME UKLIZELI KLUB S PEŤOU. IVANKOU A ŠTEPANKOU KTERÁ  NAM MOC POMAHALA S MALOVANIM MISNOSTI GDE BUDE TV A POSTEL ABI SME MOGLI PO OBJEDE   NATAHNUT.

MICHAL   LUKSOVAL.  POTOM SME SI DALI OBJED VE ŠKOLNI JÍDELNĚ. MOC MI TO TAM CHUTNALO. MĚL JSEM GULÁŠ A KNEDLÍK. IVA SI DALA POLÉVKU A NESNĚDLA JÍDLO, PROTOŽE BY DALA PŘEDNOST VEGETARIÁNSKÉ STRAVĚ.

20.10 Den otevřených dveří Ruka pro život

VČERA JSME BILI NA DEN OTEVRŽENI   NOVEHO KLUBU OD BIVALE REDTELKY   VLADKY DOLINKOVE. TAM BILO HODNE JIDLA. CHLEBÍČKY, DORT TAM BYL, PAK BYL DALŠÍ DORT A DALŠÍ CHLEBÍČKY. A K PITÍ BYLO KOLA A SPRITE A TAKY KAFE OD HELENKY, TA TAKY ŘEZALA DORT. PAK SEM TU VIDEL ZNAME TVARE    JAKO HELENKU A BÝVALOU HOSPODARKU S MALIM KTEŘÍ  CHODI DO ŠKOLKY.               DARKO

14.10.Ty šneky se nám povedli aneb workroom SIMP

Váleli jsme těsto, dali jsme tam šunku a pak jsme to posypali sýrem, zamotaly jsme to. Váleček jsme nenašly, těsto jsme válely flaškou. Krájeli jsme to na kousky a daly jsme to do trouby upéct. Že nám to šlo hezky, moc se nám to povedlo.                                      Terezka 

 

14.10. Malování dílny v novém klubu

Vzal jsem si oranžovou barvu a válečkem jsem s ní vymaloval zeď v dílničce. Jasem z toho teď unavený. Ale moc mě to bavilo. Byla to krásná meruňková barva. Nedosáhl jsem až nahoru, tam to domalovala štěpánka. Mám z té práce velkou radost, protože teď máme krásné.                                                                                                                                                                                                Mirek

 Dneska jsme dávali do přihrádek. Uklízeli jsme s Katkou knížky a hry v odpočinkové místnosti. Mireček s Pavlínkou malovali dílnu a Saša lepila barevný papír na kachličky na WC..Moc se nám to líbilo. V novém místě se mi to bude moc líbit.                                                Jana

Dneska jsem zdobila toalety v Klubu. Z lepicích tapet jsem sundavala papír a pak jsem to lepila na Vc. Pak jsem pomáhala bilit tu místnost Mirečkovi. Potom jsme se sebrali a jeli domů.                                                                                                                          Saša

10.10. Malování v novém klubu s Péťou

Naši dílnu v Pruhované Pohodě budu mít nastarosti já, Mirek. Budu tam mít pistolku, tkát koberce, plést šálu. Také budu dveřník u dílničky a budu každému příchozímu otevírat dveře. Mimo jiný budu i klíčník. A to je všechno.                                            Mirek Dlouhý

Cestou do nového klubu jsme koupili banánovou barvu na malování zdí. Společně jsme namíchali barvu, pak jsem si vybrali, které dvě zdi ze společenské místnosti chceme žluté. Já Darko spolu s Michalem, Zdeňkou a Petrou, jsme se na to vrhli a za chvilku to bylo hotové. Po malování jsme vše uklidili a umyli. A pak jsme nasytili svá hladová bříška v restauraci u polikliniky. Moc jsme si pochutnali...

Darko Lazarevich 

07.10. SIMP - Workroom

JELI  SME  PODIVAT  DO  NOVE  PRACE   GDE  BUDEME CHODIT  PRACOVAT  ABI  SME  VIDELALI  HODNE  PENEZ .  NA  ZASTAVCE  MALOVANKA  NAS ČEKALA     PANI  NA KURZI  ,PAK  SME  SME  S NI  JELI  DO  TE NOVE  PRACE GDE  SME  SE DALI  KAFE  A SVAČINU .PO SVAČINE  SME PNILI   OTAZNIK   A PTOTOM SME  DELALI   OBALKI  A    RUZNIM BARVAMA   MALOVALI  TRIČKA  A NAKONEC   ŠTEPANKA  NAFOTILA  PRED  ODJEZDEM   CELE  MISTO   ABI  SME SME MOGLI  DOSTAT. PAK  SME   DOMLUVILI  NA  DALŠI  SCHUZKU   NA  PRIŠTI UTERU. 

DARKO

Byli jsme v novém prostředí   Simpu,  společnost integruje mentálně postižený.Povídali jsme o práci, a plnili přihlášku.Pak jsme malovali trička. Štěpánka nám pomáhala,a fotila nás. Jsou tam též Martina, Jana.Příští úterý budeme dělat pečivo podobu   šneka.Moc se mně líbila místnost   a   těším se, že tam budu chodit. Připadám si že jsem učeň, který si  vůbec neumí   představit, jak to budu dál.

Zdeňka

BYLO TO TAM PĚKNÝ   MALOVALA JSEM TRIČKO ZELENÝ JE TO NA MALOVÁNCE . NAMALOVALA JSEM TAKY ŠNEKA NA PAPÍR PAK JSEM HO DALA DO OBÁLKY A PODEPSALA JSEM SE TAM. DALA JSEM SI TAM CAPUCCINO A JOGURT A PAK JSME ŠLI DO KLUBU.

                                                                 TEREZKA ŽUČKOVÁ   

05.10. Výlet do nového klubu 

 Bila  neděle   a my  sme išli delat do noveho klubu. S Pepou sme dělali novi stul do dílny. Po   svačine sme uklizeli   zachod   a rovnali  vjeci do regalu. Potom nam prišli Maruška Mirek a Jana pomoct. Pak sme tridili   papir  do  šupliku.  Protože   bilo  hodne  papiru    nechali   sme  pro Mirejku.  Protože  bilo  hodne   hodin  ja sam   išel   na bit  na objed    a ostatní  ještě pracovali   potom  taki išli  se  najist   do  domu.  Me  se tam  moc libilo.   

Darko

Pruhovaná  Pohoda.

V   Roškotové  jsme  dělali  různé  práce. V  kuchyni  jsme  malovali  modrou  a  budeme  malovat   další  místnost ,  takže  budujeme

Mám  ráda  práci ,která  mně baví. Dělala  jsem  i  knihovnu,záchod .  Potom  Pepa  dělal  dílnu,upravoval  stoly. Jak  jsme  skončili  šli

¨jsme  do  čínské  restaurace.  Bylo  to  moc  hezké  a   kouzelné.  Až  to  bude  hotové , tak  se  těším  na   čajovou  siestu  na  přivítání  nového  vstupu  Pruhované  Pohody .  To  je  skvělý  nápad   mít   svůj   nádherný   klub ,který  jsme  vybudovaly.

Zdeňka

 04.10. POHODOVÝ podzim na Kampě - festival

 V sobotu 4.10.08 jsme oslavili desáté výročí Pohody. Ukazovali jsme výrobky, dělání tašek a čajový dýchánek. Byli tam hodně akcí, například:chození po laně a jiné. Přišla tam též Alička s dcerou Maruškou. Já jsem se starala o Marušku, stále byla se mnou. Vystupovali tam skupiny České srdce, Bára Zemanová, Crossband, od nich jsem dostala CD.

Bylo to prýma až do pozdních hodin, než nás odvezla Katy na Kodymovu.

Zdenička

29.09. Den otevřených dveří

Byli jsme na otevření dveří Formiky a jiných zařízení. Viděla jsem tam studenty jak hrají fotbal, chození po prkně se škraboškou jak chodí slepci a ježdění na vozíku. Nejvíc se mně líbil vnitřek, tam nám ukázaly místnost, která je na relaxaci, rehabilitční místnost, kde byl rotoped pro děti kteři jsou slabé na uvolnění svalů. Též jedna místnost, která je na relaxaci, světlem, tmou  a rybyčkami. Pak nás Honza pozval k němu do kanceláře, kde nám nabídl kávu a vodu. Potom nám poradil kde se můžeme najíst. V číně nám všem moc chutnalo.

Zdeňka

 

Srpen

Jednoho dne jsme se rozhodli vyzkoušet, jak se dělají posmrtné masky faraonů (na kterých jsme se byli podívat v kine IMAX). Pokusné králíky dělali se Lubica a Michal a tak bylo odpoledne o zábavu postaráno:)

Štěpánka

18.07. Mistrovství světa juniorů v parkuru

V červenci jsme se zúčastnili Mistrovství světa juniorů v parkuru na Císařském ostrově. V soutěži se předvedly různé státy, ale my nejvíce fandili našim jezdcům.Některým koním se do skákání nechtělo, ale nakonec skočili všichni. Podle národnosti jezdc ehráli i hymnu.

Darko

1.7. Výlet do Berouna

JEDNOHO SLUNEČNéHO DNE JSME SE VYDALI DO BEROUNA PODÍVAT SE NA MEDVĚDY Z VEČERNÍČKu. PO VYDATNÉ SVAČINĚ, KTEROU JSME ROZBALILY RÁNO U ŘEKY JSME SE VYDALI NA PRŮZKUM BEROUNa. JAKO PRVNÍ JSME ZAMÍŘILi do CUKRÁRNY NA ZMRZKU.  PROŠLI JSME NÁMĚSTÍ, VIDĚLY JSME TAKÉ PRAŽSKOU a plzeňskou BRÁNU, A ZAMÍŘILI NA MĚSTkOU HORU K MEDVĚDŮM.MEDVĚDI SE HONILi a předváděli se před diváky. Pak jsme si dali   oběd V restauraci    pod   kopcem. Oběd nám Tak   chutnal , že někteří z nás po něm usnuli. zpátky jsme Jeli vlakem krásnou přírodou Kolem řeky, tak jsme přijeli opáleni . Výlet se   nám líbil. Příště pojedeme zas.                      

 Janička             

17.4. Tisková konference Dakar - Central European rally


Byli jsme v Kotvě na tiskové konferenci Letka Racing Teamu , kde posádky vozů Tatra mluvili o cestách, kdy pojedou a kam:Maďarsko a Rumunsko. V roce 2009 poujedou v Jižní Americe(Argentině a Chille). Řidič i navigátor zelené Tatry byli z Brazílie a mluvili portugalsky. Vedle nich seděla paní, která nám překládala co říkají. Napřed jsme seděli s novináři a poslouchali a potom tam byl raut. Bylo tam spousta dobrého jídla jako medovník, řízky, ovoce a tak.  Michal tam zakopnul a spadnul ze schodu, ale nic se mu nestalo. Také jsme dostali tašku s dárky a ponožky a plakáty s podpisy a předali posádce přání a dáreček pro štěstí. Vyfototili jsme se s nimi a Maykel mě při tom držel kolem pasu.Po konferenci jsme šli na raut a Michal se tak rozběhl, že přehlédl schod a rozplácl se jak dlouhý tak široký. A Štěpánka se lekla. Mně se líbil Maykel, který se hezky usmíval. Tisková konference se mě líbila, psala jsem si poznámky až jsem vypsala tušku.  Cestou do klubu jsem se ještě vydali prohlédnout si závodní auto zaparkované u Florence a také se s ním vyfotili. 

Zdenička

 

05.10. Výlet do nového klubu 

 Bila  neděle   a my  sme išli delat do noveho klubu. S Pepou sme dělali novi stul do dílny. Po   svačine sme uklizeli   zachod   a rovnali  vjeci do regalu. Potom nam prišli Maruška Mirek a Jana pomoct. Pak sme tridili   papir  do  šupliku.  Protože   bilo  hodne  papiru    nechali   sme  pro Mirejku.  Protože  bilo  hodne   hodin  ja sam   išel   na bit  na objed    a ostatní  ještě pracovali   potom  taki išli  se  najist   do  domu.  Me  se tam  moc libilo.   

Darko

 

V PONDELI SME UKLIZELI KLUB S PEŤOU. IVANKOU A ŠTEPANKOU KTERÁ  NAM MOC POMAHALA S MALOVANIM MISNOSTI GDE BUDE TV A POSTEL ABI SME MOGLI PO OBJEDE   NATAHNUT.

MICHAL   LUKSOVAL.  POTOM SME SI DALI OBJED VE ŠKOLNI JÍDELNĚ. MOC MI TO TAM CHUTNALO. MĚL JSEM GULÁŠ A KNEDLÍK. IVA SI DALA POLÉVKU A NESNĚDLA JÍDLO, PROTOŽE BY DALA PŘEDNOST VEGETARIÁNSKÉ STRAVĚ.

 

5.12. 08 Mikulášská dílna aneb DEN OTEŽVRŽENIH   DVERI

BYLO   TAKLE     5. 12. 2008 POZVANKU SME POSILALI   EMAILEM. PAK BYLO SPUSTA J IDLA   A PAK   MICHAL DELAL   MIKULAŠE   A ZDENIČKA BYLA ANDEL   A MARUŠKA   BYLA ČERT. BYLO FAJNE ŽE SME  ZPIVALI KOLEDY S PANEM REDITELEM  TAKY S ŠTEPANKOU A TO    VŠEHNO SE ODEHRALO U VELIKOJ    MISNOSTI GDE SME MJELI OD ALBERTA SPUSTA PITI A SUŠENEK.