Samostatnost

Je život jednoduchý nebo těžký?

Pro mnoho z nás jsou úkony jako cestování MHD, zvednutí telefonu nebo odnesení balíčku na poštu běžným úkonem všedního dne. Pro některé lidi to však tak být nemusí. Právě pro ty členy, kteří si v těchto věcech nejsou jisti připravila Johanka kurz Samostatnosti, kde si společně kladou za cíl - dosáhnout větší samostatnosti v běžných životních situacích- získání většího povědomí o nich.

 Kurz v roce 2010

Na kurzu se učíme hlavně telefonovat. Moc dobře nám k tomu slouží místní telefonní síť, kterou si normálně lidé volají mezi kancelářemi. Výhodou není jen to, že tohle telefonování nic nestojí, ale i to, že stačí vymačkat 3 čísla a už můžete volat. Napsat správně všech 9 čísel, které má normální telefonní číslo totiž není vůbec jednoduché. Trénování na jednodušším telefonu, ale pomáhá k tomu, aby se účastníci naučili telefonovat i z normálního telefonu. Doufáme, že se nám na konci kurzu podaří zavolat domů k jednotlivým účastníkům.

Kromě telefonování nás čeká také cestování. Máme naplánovaný výlet do cukrárny, ale vše záleží na tom, jestli zvládneme zjistit cestu a také se při ní neztratit. Doufám, že se tam dostaneme a budeme Vám moci podat zprávu o tom, jak tento výlet úspěšně dopadl.                  Autor: Johanka

Výuka telefonování