Ping-pong

My a ping-pong

Vzhledem k tomu, že někteří naši členové ping-pong hrají, při hledání nějaké sportovní činnosti se ukázal jako jasná volba. Členové si na stůl sami vydělali a tak nic nebránilo tomu, abychom ho 31.10.2008 nezakoupili. Stůl máme v "přednáškové" místnosti, kde je dost prostoru na hraní a při běhání za míčky spadlými na zem si docela zasportujeme. Kdykoli je sál volný, můžeme si přijít a zahrát.

Abychom však nezůstali jen u občasného pinkání, máme kurz speciálně zaměřený na hru. Jeho cíle shrnula vedoucí kurzu Johanka do: Užít si pohyb, naučit se zacházet s pálkou a míčkem a zdokonalit se v tom, prostě naučit se nový sport.                                         Autor:Johanka

Ping pong v roce 2010

Na kurz  Ping pongu chodí na Maruška, Katka, Miriam, Zděněk a Zdeňka. Vede ho Johanka. Když nemůže, zaskočí za ni Lucka. Na začátku si povídáme o ping pongu, co nás baví a co se chceme naučit. Baví nás všechno. Já se chci naučit podávat. Maruška se chce taky naučit podávat. S Johankou to trénujeme a už to začínám umět. Miriam hraje ping pong zvlášť. Pinká si sama a to ji baví. Na konec tříměsíčního  kurzu uspořádáme turnaj pro lidi z POHODY.

Průběh lekce

Ráno přijdeme a budeme cvičit. Potom půjdeme hrát. Nejdřív hrajeme všichni, pak máme přestávku a po ní hrajeme po dvojicích a střídáme se. Těším se, až si zase zahraju se Zdeňkou.

Napsala Katka

 

12.1.2009 Nový rok v ping pongu

 

Chodíme rádi na ping pong. Je nás tam málo, baví nás to. Hrajem proti sobě buď 2 a jedna, nebo jedna a  jedna. Máme taky přestávku na svačinu. Hráli jsme taky o pingpongový stůl tak, že jedna polovina byla zvednutá a hrálo se proti ní jako proti zdi.

Jana

19.1.2009 Katka - nový člen našeho týmu

Ping pong byl dobrej. Byla jsem na něm poprvý. Šlo mi to hezky. Hrála jsem zápas s Janou. Byl to velký boj. Výsledek byl hodně těsný. Nakonec vyhrála Jana. Pak jsme šli na oběd. Byla to dobrá odměna za to, jak jsme hezky hráli.            Katka

2.2.2009 Michal - další člen týmu

Na ping pong začal chodit ještě Michal. Velmi náš tým obohatil, protože ho umí hrát moc dobře. Naše hra hned dostala nový rozměr. Občas se divíme, co všechno se dá ještě vybrat a nutí nás to k lepším výkonům.                             Johanka

23.2.09

Do klubu přišly dvě slečny. Jmenují se Lenka a Vendulka. Vendulka s námi hrála ping- pong.

Hráli jsme na rekordy .aby nám nespadl míček na zem,a od pinknutí pálky jsme udělali 23 a byl

 to krásný pocit nás čtyř.Johanka s Vendulkou hrály ping- pong,

a   vyhrála Johanka. Potom jsme hráli čtyř hru a bylo to super hra. Pak Michal a Zdenka hráli ping- pong,

a vyhrál Michal. Máme to tu moc hezké a útulné, jak jsme si to vytvářely podle fantazie. 

Zdenka

 

10.11.2008 Pokračujeme v krasojízdě

Tentokrát se k nám přidala i Jana. Učili jsme se podávat míček. Všem nám to šlo a Terka udělala velký pokrok.  Zahráli jsme si i dvouhru, abychom se nemuseli pořád u stolu mačkat ve čtyřech. Moc nás to bavilo.

Zdenička + Johanka

3.11.2008 První lekce

První pondělí v listopadu, jsme se tedy sešli a začali s ping-pongem. Nejprve bylo nutné složit stůl z krabicové podoby do stolové, aby se na něm dalo hrát. Společně se Zdeňkou, Terkou a Michalem (a občasnou výpomocí pana ředitele) jsme zdolali všechny záludnosti šroubků a tyček a posledních 20 minut jsme už mohli hrát. Musím přiznat, že mě ostatní účastníci kurzu velmi mile překvapili. Šlo jim to totiž výborně. Michal umí podávat přímo profesionálně.

Johanka