Novinařina

Cílem kurzu je naučit se, jak představovat náš klub veřejnosti, jak psát články a jak spravovat webové stránky. Většina toho, co najdete na těchto stránkách a týká se bezprostředního života v klubu, tvořili právě účastníci kurzu novivařiny. Každý týden píší články do "Novinek", či "Stalo se", učí se, jak přidávat fotky do fotogalerie, píší o tom, co se děje v jednotlivých kurzech.

Členové novinařiny se podílejí také na bulletinu MOMENTÁLNÍ NOVINY, který vychází v POHODĚ každý čtvrt rok. Velká část článků je právě z jejich rukou.

Dalším z důležitých úkolů kurzu, je připravovat akce, které klub pořádá. V prosinci 2008  to byla Mikulášská pohodová dílna a Vánoční večírek. Podobné to bylo i v dalším roce. Na ty připravovali pozvánky a plakáty, vymýšleli program, vybrali koho pozvat, vyrobili jmenovky pro příchozí a další důležité věci.

Pro to, aby všechny tyto věci zvládli se musí naučit mnoho dovedností. Jako například, dobře vyjádřit na papír to, co chtějí říct, pracovat s  počítačem a internetem, učit se pravopis či se zdokonalovat v psaní a čtení, vědět, co všechno musí obsahovat pozvánka na večírek  nebo co všechno je na ten večírek potřeba připravit. Získávání těchto a dalších dovedností je přirozenou součástí kurzu.

 

Co u kurzu "Novinařina" říkají členové klubu?

Darko: "Píšeme články na web o tom, co děláme tady v Pohodě. Je to zajímavý kurz. Jsem rád, že máme vlastní web. Trénuju na něm psaní."

Katka: "Taky píšu článek. Nadiktuju ho Janičce. Napíše ho velkýma písmenama. Já to pak na klávesnici přepíšu. Baví mě to."

 

 

Novinařina

PETANQUE

08.04.2016 14:02
TENTO CTVRTEK JELI   AUTOBSEM     A  METREM    NA ZASTAVKU    VYSEHRAD  ODTUD   JELI   PEŠKI      DO   HOSPODY   A  TAM JSME ZACALI HRAT     PETANQE     A   JAKO    PRVNI  ...

NOVINAŘINA PODLE JENDY

11.11.2010 17:58
Když se ve čtvrtek vrátíme z oběda, máme novinařinu. Už se na ni těším. Hrajeme si tam s počítečem. Povídáme si o tom, co jsme dělali a pak to napíšem do počítače. A fotky z výletů tam dáváme taky. Fotili jsme taky, jak vaříme a pak z toho udělali kuchařku. Je to prima. Máme se...

Novinařina 16.09.2016