Divadelní dílna

 

Dramaterapie a teorie

Dle odborné literatury rozvíjí dramaterapie mnoho oblastí lidského života. Zvyšuje sociální interakci a interpersonální inteligenci, pomáhá uvolnit se, kontrolovat vlastní emoce, rozšiřuje repertoár vlastních rolí, rozvíjí představivost a koncentraci, posiluje sebedůvěru a sebeúctu atd.

..a naše praxe

Od roku 2009,byla změna že jsme se přestěhovali do Roškotové, kde se učíme v dramaterapii. Tam se dělá divadlo a tam se učíme hrát různé hry.Třeba o Austrálii,jak jdou turisti za zlatou soškou.Než jsme hráli divadlo, tak jsme si nejdříve povídali o tom jaké přání má jednotlivý klient.Pak jsme si to přání zahráli.Potom jsme to dali dohromady a vznikl příběh o Austrálii,kde se setkali kamarádi .A ti se setkali na letišti.Pak odletěli do té Austrálie,pro tu zlatou sošku.A měli malý problém,v tom že tam nebyli sami.Byli tam zvířátka která upozornovaly vetřelce.A přivedli je ke králi  který se o těch lidech dozvěděl. Je to moc zajimavé a dá se přemýšlet o tom jak se naučit dělat dobře chodit nebo mluvit dialog s herci.Hrajeme moc rádi,protože máme něco jiného než v té době minulé.Je to víc zajimavé a já tam ráda chodím,protože je to nádherné a příjemné.

O divadle

V klubu máme divadelní kurz, ve kterém připravujeme představení pro lidi. Divadelní představení se jmenuje cesta do Austrálie. Příběh vypráví o dvou lidech, kteří se vypravili hledat poklad do Austrálie. Děj je napínavý a je pro nás poučný. Naučili jsme se o životě v Austrálii. Každá postava má svou roli a masku. Masky jsme vyráběli v klubu pomocí asistentky Lucky a Šárky. V příběhu vystupuje velké množství Australských zvířat jako například krokodýl, opička, chameleon a mnoho dalších. Nesmí chybět ani král pralesa a šaman, který vše řídí. Nacvičujeme v klubu i venku v parku. Moc se těšíme na velké účasti obecenstva na naší divadelní premiéře

 

Co u "Divadle" říkají členové klubu?"

Darko: "Teď trénujeme s Terezkou divadelní představení hokejisti. Je to zajímavý kurz. Není to vůbec nuda. Teď mám sluchátka, protože jsem komentátor."

Marie: "Na divadle mě baví všecko. Rozčiluju se, že Mirek prohrává. Je to naše divadelní role."

Katka: "Divadlo se mi líbí. Mám ráda hokej. Představení Hokejisti mě baví."

 

DARKO   MAME  NOVEHO  ASISTETNTA     NA  DIVADLO

 

 

 

DIVADLO S LUCKOU

Dramaterapie v divadle