Novinky

Výstava Čtyřlístek v Muzeu hlavního města Prahy

15.07.2019 15:49
V úterý jsme byli na výstavě v Muzeu hlavního města Prahy. Byl jsem tam já, Zdeněk Růženka, Lukáš Maruška, Magda, Mirek, Tomáš a Veronika. Šli jsme na výstavu o časopisu Čtyřlístek. Dívali jsme se na vystavěné věci. Byly tam kreslené postavičky z časopisu.  Bylo to pěkné. Bylo tam spousta malých dětí, které si hrály z různými hračkami. Měli jsme dost času, tak jsme se byli podívat na výstavách o pravěké a renesanční Praze. Nejvíce se mi líbila výstava o Čtyřlístku. Napsal...

Prohlídka Národního divadla

15.07.2019 15:40
V úterý jsme byli v Národním divadle na prohlídce. Viděli jsme základní kameny, jeviště a šatny. A byli jsme na střeše. Tam jsme se mohli podívat na Prahu, sochy a trojspřeží. Mě se moc líbili sochy trojspřeží, opona a křesla pro diváky. Potom jsme šli na Střelecký ostrov a na oběd. Měl jsem hranolky s masem, moc mi to chutnalo. Potom jsme šli na kampu se projít a na kávu. Měl jsem vídeňskou kávu a trubičky se šlehačkou. Celý den jsem si moc užil. Líbil se mi parník, který plul na...

Divadelní dílna

08.07.2019 12:25
Dneska jsme s Oskarem a Tomášem měli divadlo. Hráli jsme naše představení O prstýnku a zvonečku. Představení jsme si zopakovali, abychom ho pořádně uměli. Potom jsme se bavili o novém představení. Dívali jsme se na seriál Arabela se vrací. Teď se díváme na různé filmy a seriály, abychom měli inspiraci. Aleš navrhoval pokračování pohádky O prstýnku a zvonečku. Uvidíme, co vymyslíme. 

Divadlo na festivalu Mezi Ploty

24.06.2019 12:24
Tento víkend jsme hráli divadlo na festivalu Mezi Ploty. Měli jsme tam premiéru našeho nového představení O prstýnku a zvonečku. Myslím si, že jsme představení zahráli hezky. Měli jsme velké publikum. Byla se na nás podívat Blanka, Tereza, Rosťa, paní ředitelka Lucka a další lidé. Na konci nám diváci zatleskali. Já jsem byla s představením spokojená. Napsala Katka.  

Fotbalové utkání

19.06.2019 11:51
Ve středu nás čeká fotbalový tým naší organizace. Hrají tam naše asistentky a další pracovnice z denního stacionáře, osobní asistence a kavárny. Na zápas jsme vyrobili transparenty, fotbalové dresy, mávátka a další věci na fandění. Máme nás bojový pokřik, který zní: Kličky, smyčky, prázdná brána, Pohoda teď góly dává. Máme také připravené bubny a frkačky na fandění. Na fotbalové utkání se těším. Napsala Maruška.    

Procházka

17.06.2019 08:59
V úterý odpoledne jsme byli na procházce. Byli jsme se projít v nedalekém parku. Byl se mnou Zdeněk, Mirek, Maruška, Růženka, Jakub, Lukáš, Aleš, Lucie, Veronika, Petra a druhá Růženka. Bylo moc hezké počasí. Svítilo nám sluníčko. Viděla jsem, jak kvetou stromy a květiny. Měla jsem z toho radost. Prošla jsem se, protože procházka byla dlouhá. Napsala Katka.    

Jak jsme slavili Velikonoce na chráněném bydlení Sokolská

27.05.2019 09:29
V pátek jsme společně s naší asistentkou vyfukovali a barvili vajíčka. Já jsem na vajíčka kreslila kytičky. Namalovala jsem dvě vajíčka. Celý den jsme drželi půst a jedli jsme jídlo bez masa. V sobotu jsem odpočívala a dávala nádobí do myčky. Dívala jsem se na televizi. V neděli jsme měli k obědu karbanátky s bramborami. Moc mi to chutnalo. Potom jsem se dívala na televizi na pohádky. Taky jsme napekli dva beránky. Jeden byl veliký a druhý malý. Malého jsme...

Moje nejoblíbenější kurzy

20.05.2019 10:57
Moje nejoblíbenější kurzy jsou kronika, trénink paměti, pečení a novinařina. Na kurzu kroniky píšeme do kroniky, co jsme prožili ve stacionáři. Mám také ráda pečení, protože pečeme různé recepty. V tréninku paměti se věnujeme psaní, kreslení a dalším aktivitám. Napsala Katka.    

Stážistky z francie

14.05.2019 14:45
STÁŽISTKY Z FRANCIE PŘILETĚLY LETADLEM. BYDLELY  V BYTĚ NEBO  V HOTELU. ZAČALY K NÁM CHODIT  4. BŘEZNA. STÁŽISTKY SE JMENOVALY AMANDINE  A  PALOMA. POMÁHALY NÁM  S PRACÍ. TAKÉ NÁM POMÁHALY VYRÁBĚT MÝDLA. BYLY NA  NÁS  MOC  HODNÉ. KATKA

CHRÁNNĚNÉ BYDLENÍ

07.05.2019 14:28
JÁ TEĎ BYDLÍM NA ČERNÉM MOSTĚ. JE TO BYT OD MAGISTRÁTU. ZE STACIONÁŘE JEZDÍM AUTOBUSEM NA BUDĚJOVICKU. POTOM JEDU METREM NA FLORENC, ODTUD NA KONEČNOU STANICI METRA ČERNÝ MOST. DÁL JDU PĚŠKY DO BYTU. NA MNE VŽDYCKY ČEKÁ MŮJ SPOLUBYDLÍCÍ MARTIN. ON JE VELMI PŘÍJEMNÝ ČLOVĚK, PROTOŽE SI VYMĚNUJEME KÁVU A MLÉKO. KAŽDÉ RÁNO MĚ USTÍLÁ POSTEL. STŘÍDÁME SE PŘI NÁKUPOVÁNÍ A VYHAZOVÁNÍ SMETÍ. JE TO MOC ZÁBAVNÝ ČLOVĚK. NAPSAL DARKO.       
<< 3 | 4 | 5 | 6 | 7 >>