Novinky

Moje vánoční oslava

12.03.2019 09:54
Moje vánoční oslav Vánoce jsem slavil s mamkou a taťkou u nás doma. Byli jsme na návštěvě u tety a strejdy. Přes Vánoce jsem hrál na počítači, díval jsem se na televizi, odpočíval jsem, povídal si s rodiči a chodil na procházky se psem. Na Štědrý den jsem připravoval večeři s mamkou. Pomáhal jsem jí krájet, vařit a prostírat nádobí. Náš vánoční stromeček byl moc vysoký. Byl ozdobený svíčkami a koulemi. Na stromečku byla bílá, červená, modrá, oranžová, zlatá a stříbrná. Dostal jsem hodně dárků....

Jak si připravuji čaj a kávu

05.03.2019 14:57
Nejdříve si vyndám čaj nebo kávu ze skřínky. Dám vařit do konvice vodu. Musím počkat, než se začne vařit. Poté dám do hrnečku sáček s čajem nebo kávu. Osladím si kávu nebo čaj cukrem, nebo si dám do čaje med. Někdy si dělám čaj sám, když se mi chce. Občas si také uvařím kávu z melty. Melta mi moc chutná. Nejčastěji piju čaj nebo kávu s rodiči. Piju čaj hlavně ráno, nejraději mám ovocný čaj.  Napsal Aleš.

Oslava klientů

05.03.2019 13:52
 Včera byla oslava narozenin ve stacionáři. Moc mě bavila. Byl jsem tam já, Maruška, Tomáš, Mirek Darko, Lucka, Lukáš, Jiřina, Růženka, Jakub, Petra a Veronika. Já, Lukáš a Jiřina jsme měli narozeniny, proto jsme dostali dárky. Já jsem dostal olomoucké tvarůžky a čokoládu.  Lukáš dostal kávu a čokoládu. Jiřina dostala kávu, jogurt a brumíky.  K občerstvení jsme si připravili brambůrky, slané oplatky, kávu, čaj a vodu. Napsal Aleš.

Moje vysněné divadelní představení

05.03.2019 09:23
Moje vysněné divadelní představení by se konalo za krásného slunečního dne. Bylo by na louce. Přišlo by hodně mladých lidí. Hráli bychom představení Parník. Taky bychom rovnou hráli představení Arabela. Publiku by se to moc líbilo, a proto by nám hodně tleskali. Potom bychom šli na oběd. K obědu bych si dala kuře s bramborem. Po obědě bychom měli otevřenou hodinu muzikoterapie. A poté bychom šli domů. Napsala Maruška.

Jak připravit párky

05.02.2019 15:18
Párky vyndáme z obalu. Vodu dáme do hrnce. A taky tam dáme párky. Hrnec položíme na sporák. Počkáme, až budou párky hotové. To poznáme tak, že voda bude klokotat. Vyndáme párky z vody. Dáme na talíř a k tomu přidáme chleba, hořčici a kečup. Napsala Růženka.

Můj výlet do Brna

05.02.2019 14:42
BYL JSEM NA VYLETE. BYL JSEM TAM S MAMOU, TATOU A BABICKOU. VYSTAVA BYLA MIMO PRAHU. JELI JSME TAM VLAKEM STRASNE DLOUHO, ASI 5 HODIN. BYLJSEM Z TOHO UNAVENY. DOJELI JSME DO BRNA. MESTO SE MI MOC LIBILO. POTOM ISME JELI AUTOBUSEM DO HALY CISLO 7. BYLA TO VYSTAVA O TITANIKU. VIDEL JSEM TAM MINULOU SOBOTU. BYLI JSME TAM CELY DEN. Z TOHO CHOZENI ME BOLELI NOHY. K OBEDU JSME MELI OB LOZENE BAGETY SE SUNKOU A SYREM. DOMU JSME SE VRATILI VECER VLAKEM. MOC SE MI LIBI ZVUK, KDYZ JEDE VLAK. VYSTAVA SE...

Můj plánovaný výlet

05.02.2019 13:16
V létě plánuji výlet do Rušperka. Pojedu tam se Zdeňkem a Maruškou za svými příbuznými. Oni by dlí ve velkém domě se zahradou. Moje sestřenice se jmenuje Jana, její manžel se jmenuje Zdeněk a můj strýc Jarek. Pojedeme se podívat, jak se jim daří. Rád bych tam strávil několik dní. Šel bych se podívat na hřbitov na tatínka. Taky bychom chodil  se sestřenicí na procházky. Už se tam moc těším. Napsal Mirek.

Jak si připravuji čaj

05.02.2019 11:18
Naleji do rychlovarné konvice vodu a zapnu jí. Voda se po nějaké době začne vařit. Konvice se sama vypne. Naleje se voda hrnku a pak se tam dá sáček s čajem. Nechá se to vylouhovat. Po vylouhování můžeme čaj začít pít.  Já mám rád čaje, nejvíce ovocné čaje jako jahodový čaj, jablkoví čaj a čaj s medem. Ve stacionáři si čaj nedělám už pěkně dlouho. Taky mi čaj dělá máma doma, když skládám puzzle v sobotu a neděli. Doma mi čaj moc někdo z rodiny nedělá, protože si ho uvařím, pokud...

Korále

16.01.2019 09:37
Ve stacionáři jsme od října navlékala velké korále ze dřeva. Navlékali jsme je na lanko. Na jeden závěs jsme vždy museli dát 104 korálků. Postup práce byl následující: nejdříve jsme napočítali správný počet korálů a dal se do kyblíků, poté se naměřilo lanko na požadovanou délku a na to se navlékaly korálky. Na hotových závěsech se pro kontrolu znovu spočítaly korále a daly se do krabic. Ty si odvezl zadavatel zakázky. Hotové závěsy poslouží pro výrobu uměleckého díla do jedné budovy na...

Naše divadlo na vánočním večírku

16.01.2019 09:07
Na vánočním večírku jsme hráli novou hru Arabela. Představení se konalo v sále. Příběh je o Arabele, Rumburakovi, královně, Vigovi a Čarodějnici. Rumburak ukradne prsten a poté ho ztratí. Po zásluze je za své činy potrestán a skončí ve vězení. Já v divadle hraji zrcadlo. Byla to naše premiéra. Představení se nám povedlo. Diváci byli spokojení a tleskali nám. Napsala Katka. 
<< 2 | 3 | 4 | 5 | 6 >>